Ogłoszenia Duszpasterskie: 4 lutego 2024 r. 5. niedziela zwykła

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, męczennicy; we wtorek – wspomnienie męczenników japońskich z XVI wieku – św. Pawła Miki i towarzyszy; w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, żyjącej w V wieku
  2. We wtorek 6 lutego, podczas Mszy św. o godz. 18, będzie poświęcenie książeczek dla uczniów z klas trzecich.
  3. O pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 12 B. Sprzątanie będzie w sobotę 10 lutego od godz. 7.40.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych Europy, która odbędzie się od 25 maja do 9 czerwca. W programie m.in. La Salette, Fatima, Montserrat. Są także wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 5 do 14 lipca. W programie m.in.: Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manoppello. Informacje w zakrystii.
  5. Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszej parafii odbędzie się akcja krwiodawstwa. W sobotę 10 lutego będziemy gościć ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, a krew będzie można oddać od godz. 9 do 13 w salach domu parafialnego. Krew mogą oddać osoby zdrowe, a przed donacją należy być wypoczętym, dobrze się nawodnić, zjeść lekki posiłek (unikając tłustych, ciężkostrawnych potraw), a co najmniej dobę wcześniej nie wolno pić alkoholu. Należy mieć też ze sobą dowód osobisty. Tego samego dnia, czyli również 10 lutego, od godz. 9 do 13, trwać będzie u nas dzień dawcy szpiku kostnego – prosimy każdego, kto może zostać potencjalnym dawcą szpiku (osoby od 18 do 55 roku życia), o wzięcie w nim udziału i zarejestrowanie się w polskiej bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Obie akcje będą dedykowane dr. Piotrowi Sołtysiakowi, znanemu krakowskiemu lekarzowi, chirurgowi dziecięcemu (ma 44 lata), który od 2 stycznia walczy z ostrą białaczką szpikową i potrzebuje transfuzji krwi, a w najbliższej przyszłości także przeszczepu szpiku kostnego. Piotr przez wiele lat mieszkał w naszej parafii, a dziś prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc – zarówno jemu, jak i innym chorym. O akcjach informują też plakaty, które już pojawiają się na terenie parafii. Akcje będziemy też promować na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku.
  6. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask i darów na każdy dzień, oraz umocnienia wiary, nadziei i miłości.