Ogłoszenia Duszpasterskie: 18 lutego 2024 r. I niedziela Wielkiego Postu

1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w czwartek – święto katedry św. Piotra Apostoła.
  2. Z uwagi na to, że w tym roku ferie szkolne wypadły na początku Wielkiego Postu i wiele młodych rodziców wyjechało z dziećmi, rekolekcje parafialne rozpoczną się dopiero w niedzielę 25 lutego. Kolejny dzień rekolekcji będzie w sobotę 2 marca. W tym dniu będzie również spowiedź oraz Msza dla chorych w czasie której będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Rekolekcje zakończymy w niedzielę 3 marca.
  3. Dziś w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje życie dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Wolontariusze rozprowadzają piernikowe serca. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, a także pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
  4. Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły biblijnej będzie we wtorek 27 lutego, a nie jak wcześniej było zapowiadane 20 lutego.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów Maryjnych Europy, która odbędzie się od 25 maja do 9 czerwca. W programie m.in. La Salette, Fatima, Montserrat.
  6. O pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 14. Sprzątanie będzie w sobotę 24 lutego od godz. 7.40.
  7. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask i darów na każdy dzień, oraz umocnienia wiary, nadziei i miłości.