Ogłoszenia Duszpasterskie: 3 marca 2024 r. III niedziela Wielkiego Postu

1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00.
  3. Dzisiaj o 15.00, w sali domu parafialnego, odbędzie się projekcja filmu „The Chosen” – polski tytuł „Wybrani”. Zaczynamy od pierwszych 2 odcinków pierwszego sezonu. Jest to film o życiu apostołów i nauczaniu Jezusa. Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania serialu. Wstęp wolny.
  4. We wtorek 5 marca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nieszpory połączone z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  5. Również w najbliższy wtorek o 19.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Już od kilku lat w Archidiecezji Krakowskiej w czasie Wielkiego Postu odbywa się codzienna modlitwa w wybranych kościołach, tzw. stacyjnych. Jest to nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poza niedzielami wierni zaproszeni są do udziału we Mszy św. wieczornej, odprawianej każdego dnia w innym kościele Krakowa. To właśnie z tej okazji w najbliższy czwartek (7 marca) przyjedzie do nas bp Jan Zając, który odprawi Mszę św. o godz. 18.00 i wygłosi kazanie. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich wiernych naszej parafii, a szczególnie parafialne grupy modlitewne, charytatywne, muzyczne, kręgi Domowego Kościoła, młodzież oazową i liturgiczną służbę ołtarza oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy będzie adoracja Pana Jezusa do godziny 21.00.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawione o godz. 17.00 i 18.45.
  8. We wtorek 12 marca o godz. 18.45, w sali domu parafialnego, będzie kolejny wykład nowego cyklu w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Dotyczy on tajemnicy Eucharystii w ujęciu teologiczno-biblijnym. Zapraszamy stałych słuchaczy, a także tych, którzy do tej pory jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  9. Kolejne spotkanie katechetyczne dla młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę 10 marca po Mszy św. o godz. 10. Kandydaci do bierzmowania przychodzą obowiązkowo na Mszę św. o godz. 10.00.
  10. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby w tym semestrze zostać ministrantami. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w czwartek o godz. 17.00.
  11. Informujemy, że podczas akcji krwiodawstwa, która odbyła się w naszej parafii 10 lutego, krew oddało 25 osób, dzięki czemu uzyskano 11 litrów i 250 ml krwi. Tego samego dnia udało się zarejestrować 35 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wszystkim, którzy włączyli się w te akcje, serdecznie dziękujemy – w imieniu chorych czekających na transfuzje krwi i na dawców szpiku kostnego.
  12. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 14a za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 16. Sprzątanie będzie w sobotę 9 marca od godz. 7.40.
  13. Wszystkim należącym do naszej Rodziny Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask i darów na każdy dzień, oraz umocnienia wiary, nadziei i miłości.