Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

1. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy taki sam jak, w każdą niedzielę. Składka w całości jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej Nieszpory z wystawieniem Najświętszego sakramentu.
  3. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o 7.00, 16.30, 18.00. Spowiedź od 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 18.00.
  4. W piątek, z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę od 8.30 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. O godz. 10.30 będziemy tam uczestniczyć we Mszy św. w intencji naszej parafii. Dla tych, którzy chcą do Łagiewnik pójść w pieszej pielgrzymce, zbiórka o godz. 9.00 na placu przed naszym kościołem. Można również dojechać własnym transportem lub komunikacją miejską.
  7. W tym roku, w okresie wielkanocnym, w soboty po Mszy o godz. 18.00, będziemy odprawiać wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła. Jest ono wzorowane na Drodze Krzyżowej i polega na rozważaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami, i ma pomóc w głębszym przeżywaniu tajemnic paschalnych. Na zakończenie nabożeństwa będzie procesja wokół kościoła z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. W związku z tym w pierwszą sobotę kwietnia i maja różaniec wynagradzający Matce Bożej będzie odprawiany wyjątkowo po Mszy o godzinie 7.00.
  8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywać się będą w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
  9. Dziękujemy pani Sylwii za przygotowanie „ciemnicy” i Bożego Grobu. Dziękujemy również Różom Żywego Różańca za pieniężny „dar ołtarza” złożony w Wielki Czwartek na Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  10. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Bochenka 22 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 24. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 14.00.
  11. W niedzielę 7 kwietnia o 16.00, w sali domu parafialnego, odbędzie się projekcja kolejnych odcinków filmu „The Chosen”. Wstęp wolny.
  12. Drodzy parafianie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! To jest fakt, nie żaden mit. Życiu ludzkiemu został przywrócony sens. Niech zmartwychwstały nasz Pan i Zbawiciel, który pokonał mroki śmierci, rozświeca wasze serca, zwłaszcza wtedy, gdy są one spowite w ciemnościach cierpienia, smutku i życiowych przeciwności. Życzymy wam, by błogosławiony czas Świąt Wielkanocnych umocnił nadzieję płynącą z wiary i pozwolił zakosztować prawdziwej radości w gronie najbliższych.
  13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.