Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
  2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy o godz. 18.00 będzie można w uroczysty sposób przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli krucjaty modlitewnej, polegającej na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki Różańca w intencji uratowania jednego zagrożonego życia dziecka poczętego. Ci, którzy chcą podjąć się tego dzieła, mogą wziąć w zakrystii specjalne deklaracje. Należy je wypełnić i przynieść na Mszę w poniedziałek.
  3. Dziś o godz. 16.00, w sali domu parafialnego, odbędzie się projekcja kolejnych odcinków filmu „The Chosen”. Wstęp wolny. Kolejne odcinki będą wyświetlane w następne niedziele kwietnia o godz. 16.00.
  4. We wtorek 9 kwietnia po Mszy wieczornej Nieszpory z wystawieniem Najświętszego sakramentu.
  5. We wtorek 9 kwietnia o godz. 18.45 kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie on kontynuacją cyklu o Tajemnicy Eucharystii w ujęciu teologiczno-biblijnym.
  6. W tym roku, w okresie wielkanocnym, we wszystkie soboty po Mszy o godz. 18.00, będziemy odprawiać wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła. Jest ono wzorowane na Drodze Krzyżowej i polega na rozważaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami, i ma pomóc w głębszym przeżywaniu tajemnic paschalnych. Na zakończenie nabożeństwa będzie procesja wokół kościoła z figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. W związku z tym w pierwszą sobotę maja różaniec wynagradzający Matce Bożej będzie odprawiany wyjątkowo po Mszy o godzinie 7.00.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy Bochenka 24 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 25 kl. I i II. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.00.
  8. 23 kwietnia na Mszy o godz. 16.30 młodzież z klasy 8 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby ten sakrament przyniósł umocnienie ich wiary. Spotkanie rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 16.30.
    Przekazujemy jeszcze kilka ważnych informacji dotyczących bierzmowania:
    * 13 kwietnia (sobota)
    – kandydaci uczestniczą w Mszy św. o godz. 18:00 i w Drodze Światła bezpośrednio po Mszy.
    * 14 kwietnia (niedziela) – kandydaci przychodzą na Mszę św. o godz. 10:00 oraz uczestniczą w spotkaniu w sali domu parafialnego.
    * Dzień bierzmowania zostanie poprzedzony trzydniowym, liturgiczno-duchowym przygotowaniem do przyjęcia sakramentu, czyli tzw. Triduum. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (20-22 kwietnia) kandydaci będą uczestniczyli w nabożeństwach, próbach liturgicznych i spowiedzi. Pierwsza próba odbędzie się w sobotę 20 kwietnia po Drodze Światła, a druga w poniedziałek 22 kwietnia po wieczornej Mszy św. Dodatkowa możliwość spowiedzi dla kandydatów będzie w poniedziałek 22 kwietnia od godz. 17:30.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.