IV niedziela Adwentu – 19 grudnia 2010 r.

1. Dzisiaj w przedsionku naszego kościoła są wystawione kosze, do których można składać artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał głodu w czasie świąt Bożego Narodzenia.

2. Wieczerza wigilijna dla osób samotnych i biednych, organizowana przez parafialną grupę charytatywną, odbędzie się 23 grudnia o 15.30 w sali domu parafialnego.

3. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece (minimum 7 zł) przeznaczone są w części na utrzymanie dzieł prowadzonych przez Caritas naszej diecezji, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy schodach prowadzących na chór.

4. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia odbędzie się we wtorek 21 grudnia. Spowiadać będziemy od 6.30 do 10.00, oraz od 15.00 do 19.00. Przerwa w spowiedzi będzie od 7.30 do 8.00, oraz od 16.30 do 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostanie dni przed świętami. We wtorek będzie nam pomagało w spowiedzi kilku księży z sąsiednich parafii, dlatego źle byłoby, gdyby musieli siedzieć bezczynnie. Byłoby najlepiej, gdyby dzieci ze szkoły podstawowej przystępowały do spowiedzi już od 15.00.

5. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 4, klatka A, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W przyszłym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Podedworze 4, klatka B.

6. W czwartek od 9.00 kapłani pójdą do chorych. Prosimy zapisywać ich na listę w zakrystii.

7. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej. Informujemy, że w związku z kolędą kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę wieczorem. Sprawy związane z zawarciem sakramentu małżeństwa prosimy załatwiać w sobotę rano. Tego dnia kancelaria będzie czynna od 7.30 do 8.30.

8. Dziękujemy panu dr Zbigniewowi Handzelowi, naszemu parafianinowi, który wykonał i aktywował stronę internetową naszej parafii. W najbliższym czasie będzie ona rozbudowywana i wzbogacana o elementy multimedialne. Adres strony: www.parafiapiaskinowe.pl

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.