Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2010 r.

1.   Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza składka z dnia dzisiejszego jest w całości przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2.   W piątek ostatni dzień roku. O 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czasie nieszporów odśpiewane będą suplikacje. Bezpośrednio po nabożeństwie odprawimy Mszę św. koncelebrowaną z kazaniem, w czasie której dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski otrzymane od Niego w minionym roku. Wyrazem naszej dziękczynnej postawy będzie odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.

3.   W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – święto obowiązujące. Porządek Mszy św. taki jak w niedzielę.

4.   W poniedziałek rozpoczynamy kapłańską wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Chcemy odwiedzać wasze domy, aby się z wami wspólnie modlić i udzielić błogosławieństwa całej rodzinie. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane przy tej okazji. Będą one w części przeznaczone na wsparcie kilku dzieł diecezjalnych (utrzymanie seminarium duchownego, domów księży emerytów, na Papieski  Uniwersytet Jana Pawła II  oraz na fundusz dla misjonarzy z naszej diecezji). Przypominamy, że plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie umieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej www.parafiapiaskinowe.pl Informujemy raz jeszcze, że w związku z kolędą kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę wieczorem. Sprawy związane z zawarciem sakramentu małżeństwa prosimy załatwiać w sobotę rano. Tego dnia kancelaria będzie czynna do 8.30.

5.   Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 4, klatka B, za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Podedworze 6, klatka A. Termin sprzątania proszę uzgodnić z Panem Kościelnym.

6.   Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.