Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 24 kwietnia 2011 r.

1. Dziś o godz. 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jutro porządek Mszy taki jak w niedzielę.

2. W najbliższą sobotę będzie tradycyjna pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjście od naszego kościoła o godz. 8.45. O godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. w intencji naszej parafii. Prosimy o liczny udział.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii dzieci z klasy II przystąpią na Mszy św. o godz. 10.00 do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy rodziców tych dzieci, aby uczynili wszystko, by ten dzień miał atmosferę wydarzenia religijnego. Niedziela Miłosierdzia Bożego to również dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Chcemy podziękować Bogu za dar osoby nowego błogosławionego. O godz. 12.00 odprawimy uroczystą Mszę dziękczynną. Zmiana godziny jest podyktowana tym, aby zdążyli na nią ci, którzy chcą oglądać transmisję telewizyjną z Watykanu. Następna Msza będzie o 13.30. O 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

4. Spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek o 19.00.

5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Białoruskiej 10 klatka I, za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną.

6. Bóg zapłać pani Sylwii Kantor za przygotowanie „ciemnicy” i Bożego Grobu. Także pani Jolancie Mazur z bloku Łużycka 51, która wykonała do „ciemnicy” obraz Pana Jezusa w cierniowej koronie.

7. Drodzy parafianie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! To jest fakt, nie żaden mit. Życiu ludzkiemu został przywrócony sens. Utracona nadzieja nieśmiertelności zagościła na nowo wśród ludzi. Smutek zamienił się w radość, bo Pan pokonał śmierć i zło. Niech zmartwychwstały nasz Pan i Zbawiciel, który pokonał mroki śmierci, rozświeca wasze serca, zwłaszcza wtedy, gdy są one spowite w ciemnościach cierpienia, smutku i życiowych przeciwności. Życzymy wam, by błogosławiony czas Świąt Wielkanocnych umocnił nadzieję płynącą z wiary i pozwolił zakosztować prawdziwej radości w gronie najbliższych.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.