27 niedziela zwykła – 2 października 2011 r.

1. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o 11.30 odprawi i wygłosi kazanie ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej i wykładowca na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, także osoby dorosłe do niesienia sztandarów i feretronów.

2. Jak już wiemy z odczytanego tydzień temu listu pasterskiego kard. Stanisława Dziwisza, od 1 do 5 października odbywa się w Krakowie II Światowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia. W jego programie przewidziano m.in. spotkania w 10 parafiach Krakowa z niektórymi uczestnikami kongresu. W naszym kościele odbędzie się jedno z nich. Przyjedzie do nas Josephine Dalmoro z Indii. Chce się z nami podzielić swą wiarą, i powiedzieć nam, jak w tym niechrześcijańskim kraju, gdzie ostatnio nie brak nawet przemocy wobec chrześcijan, udaje się jej szerzyć kult Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie do naszego kościoła jutro na godz. 20.00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, przedstawiciele z parafialnych kręgów rodzin Domowego Kościoła poprowadzą Różaniec w intencji powołań kapłańskich i kapłanów.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00. Pierwszopiątkowa Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie o 16.30. Na Mszy św. o 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas I, II i III gimnazjum rozpoczną kolejny rok formacji, przygotowujący ich do przyjęcia sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości.

5. Z racji duszpasterskich wprowadzamy dodatkowe nabożeństwa różańcowe dla dzieci. W październiku będą one odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15. Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W każdą niedzielę o 17.30.

6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 43 B za sprzątnie naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Łużyckiej 45 A.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania tygodników katolickich. Można u nas nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnik Katolicki”, „Źródło”.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.