X niedziela zwykła 10 czerwca 2012 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła, będzie odprawione o 17.30.

2. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki w ramach cyklu: „Poezja religijna”. Odbędzie się on dzisiaj o 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem gościć będziemy znanego krakowskiego poetę, prof. Bogusława Żurakowskiego ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. O wierze, patriotyzmie, wartościach i poezji z poetą rozmawiać będzie dr Marek Mariusz Tytko (UJ), wiersze w wykonaniu autora. Podczas wieczoru poetyckiego wystąpi również duet „Quasi Una Fantasia” – Bożena Boba-Dyga (śpiew) i Maciej Zimka (akordeon), który zaprezentuje poezję śpiewaną z wykorzystaniem tekstów wierszy Bogusława Żurakowskiego.

3. Kandydaci do bierzmowania z klasy I Gimnazjum mają jutro (11 czerwca) o godz. 19.15 ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.

4. Zapraszamy do Parafialnej Szkoły Biblijnej w najbliższy wtorek (12 czerwca) o godz. 19.00. Temat: „Tajemnice Księgi Apokalipsy św. Jana”.

5. Zapraszamy wszystkie małżeństwa do naszego kościoła na modlitwę małżeńską. Odbędzie się ona w sobotę 16 czerwca o godzinie 16.30. Dla małych dzieci będzie zorganizowana opieka w domu parafialnym, by małżeństwa mogły skupić się na wspólnej modlitwie.

6. Wolontariusze Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z parafii na Kurdwanowie, które opieką obejmuje również chorych z naszej parafii, będą w przyszłą niedzielę (17 czerwca) zbierać przed kościołem datki do puszek. Hospicjum od niemal sześciu lat niesie bezinteresowną pomoc przewlekle chorym oraz chorym nowotworowo, zapewniając pełną opiekę medyczną, wolontariuszy i sprzęt niezbędny w opiece nad obłożnie chorym. Jest to możliwe tylko dzięki hojności i wrażliwości ludzkich serc, również naszych parafian, którzy od lat wspomagają działania tego hospicjum.

7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 65 D za sprzątanie naszej świątyni. W tym tygodniu do sprzątania prosimy parafian z bloku Łużycka 65 E.

8. Kontynuujemy cykl Mszy św. odprawianych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków. Na kolejną Msze św., „blokową”, która będzie odprawiona 15 czerwca (piątek) o godz. 19.00, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 10. Po Mszy spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.