32 niedziela zwykła – 11 listopada 2012

1. Dziś Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu nie zapominajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę. Prośmy Pana Boga o pomyślność dla niej, a dla tych, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość wypraszajmy Jego miłosierdzie i prośmy o dar wiecznego szczęścia.

2. Zapraszamy na filmowy wieczór autorski Dariusza Walusiaka, krakowskiego reżysera-dokumentalisty, scenarzysty, historyka, twórcy książki „Wdowy smoleńskie”. Wieczór filmowy odbędzie się dziś (11 listopada) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. W trakcie spotkania wyświetlony będzie dokumentalny film pt. „W służbie odkupienia – Redemptoryści polscy w okowach dwóch totalitaryzmów”, w reżyserii gościa wieczoru. Po filmie – o wierze, patriotyzmie i dramacie polskich dziejów z Dariuszem Walusiakiem porozmawia dr Marek Mariusz Tytko (UJ).

3. 13 listopada o 18.30, w domu parafialnym w auli błog. Jana Pawła II, odbędzie się z zebranie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. W przyszłą niedzielę (18 listopada) po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszej świątyni koncert chóru „Kanon”. Serdecznie zapraszamy.

5. 21 listopada o 19.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów z klas I i II gimnazjum, przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

6. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się 22 listopada o 19.00.

7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Podedworze 12 B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Podedworze 20 A (cały blok).

8. W każdą niedzielę listopada o 17.30 odprawiany nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

9. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w następujących terminach:

Klasa I, grupa 2 – 12 listopada (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa II, grupa 1 – 19 listopada (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa II, grupa 2 – 26 listopada (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa III, grupa 1 – 16 listopada (piątek ) godz. 19.00

Klasa III, grupa 2 – 15 listopada (czwartek) po Mszy św.   wieczornej.

10. Informujemy, że w tym roku – podobnie jak w roku ubiegłym – nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.