Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2012 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest równocześnie ostatnią niedzielą roku liturgicznego.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Od godziny 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. W sobotę również dzień skupienia dla wszystkich grup formacyjnych, działających w naszej parafii. Początek o 14.15 w kościele. W programie dnia skupienia będzie adoracja Najśw. Sakramentu, konferencja duchowa, praca w grupach, film religijny. Na zakończenie odprawimy Mszę św. koncelebrowaną. Tematyka dnia skupienia dotyczyć będzie nadprzyrodzonego daru wiary.

3. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 16 za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Bochenka 18.

4. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych, wypominanych w naszym kościele, odprawimy dziś – tak jak w każdą niedzielę listopada – o 17.30.

5. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że w najbliższy poniedziałek (26 listopada) będzie wydawanie produktów żywnościowych dla osób zapisanych do grupy I, zaś w środę (28 listopada) dla osób z grupy II. Punkt MAYDAY będzie otwarty od 16.30 do 18.30.

6. W tym roku w naszej parafii organizujemy akcję Kolędników Misyjnych. To ciekawa inicjatywa, w której dzieci pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Kolędując w mieszkaniach naszych parafian, pod opieką dorosłych, będą zbierać pieniądze na najbiedniejsze dzieci z kilku krajów misyjnych. Kolędnicy misyjni to doskonała okazja uczenia się odpowiedzialności za innych, otwierania serca na drugiego człowieka, współpracy na rzecz dobra oraz doceniania i wdzięczności za to, co się posiada. Wszystkie zainteresowane dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które będzie w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w sali domu parafialnego. Rodzice dzieci mile widziani.

7. W dniu wspomnienia św. Mikołaja najmłodsi czekają na prezenty i spotkanie ze świętym biskupem z Mirry. Wydział Misyjny kieruje propozycje dla rodziców. Św. Mikołajem może zawitać w progi waszych domów i sprawić radość waszym pociechom. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

8. Zapraszamy na bezpłatne badanie gęstości kości, któremu będzie można się poddać w ambulansie diagnostycznym, który stać będzie przy Aptece Antek, ul. Dauna 97. To ważne badanie, pozwalające wykryć osteoporozę we wczesnym stadium, będzie przeprowadzane 29 listopada (czwartek) od 11 do 19. Zapisy osób chętnych i szczegółowe informacje w Aptece Antek od 8 do 20. Zapraszamy. Wyniki badań będzie można otrzymać już po kilku minutach.

9. Najbliższe spotkania kandydatów do bierzmowania będą w następujących terminach:

Klasa II, grupa 2 – 26 listopada (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa III, grupa 2 – 29 listopada (czwartek) po Mszy św. wieczornej.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.