I niedziela Adwentu – 2 grudnia 2012 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, które są dorocznym wspomnieniem przyjścia Chrystusa na ziemię. Patronką tego okresu liturgicznego jest Najświętsza Maryja Panna Niepokalana, ku czci której odprawia się Mszę świętą zwaną Roratami. Będziemy ją odprawiać od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, Mszy roratniej nie odprawia się w niedziele.

2. Dziś na wszystkich Mszach świętych święcimy opłatki. Specjalne zestawy zawierają tekst kolędy i modlitwy do wykorzystania podczas wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć od dziś w naszej świątyni. Będą one rozprowadzane we wszystkie niedziele Adwentu, przed i po każdej Mszy św. Niechaj one będą znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.

3. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 18 za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Nowosądeckiej 31 (kl. A).

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek spowiedź rano przed Mszą św., oraz po południu od 16.00 do 19.30. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania.

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono 11 grudnia (wtorek) o godz. 19.00.

6. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 14 grudnia o godz. 19.15, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 43 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

7. Najbliższe spotkania kandydatów do bierzmowania będą w następujących terminach:

Klasa I, grupa 1 – 3 grudnia (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa I, grupa 2 – 10 grudnia (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa III, grupa 1 i 2 – 6  grudnia (czwartek) po Mszy św. wieczornej.

8.  23 listopada zmarła nasza parafianka Zofia Biernat (lat 73). Została pochowana w Limanowej. 24 listopada zmarł nagle Maciej Maciejewski (lat 61). Jego pogrzeb odprawiliśmy 29 listopada. Został pochowany na cmentarzu na Rakowicach.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.