II niedziela Adwentu – 9 grudnia 2012

1.Dziś gościmy w naszej parafii ks. Teotima, misjonarza Kombonianina. Członkowie tego Zgromadzenia całkowicie poświęcają się służbie misyjnej wśród narodów i grup etnicznych nie znających jeszcze Ewangelii. Dziękujemy mu za świadectwo wiary i uwrażliwienie nas na potrzeby misyjne Kościoła.

2. Zapraszamy na wieczór autorski dr Teresy Kaczorowskiej, prezesa Związku Literatów na Mazowszu. Wieczór autorski odbędzie się dziś (9 grudnia) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. W jego trakcie zaprezentowana będzie książka Teresy Kaczorowskiej pt. „Dwunastu na Trzynastego”. Jest to zbiór 12 reportaży dokumentalnych o 12 emigrantach stanu wojennego, mieszkających obecnie w siedmiu różnych krajach świata.

3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 18.00, zaś w soboty o 7.00. Zgodnie z aktualnymi przepisami liturgicznymi, Mszy roratniej nie odprawia się w niedziele.

4.Dziękujemy parafianom z bloku Nowosądecka 31 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Nowosądecka 31 (kl. B).

5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Odbędzie się ono 11 grudnia (wtorek) o godz. 19.00

6. Na kolejną Mszę św., „blokową”, która będzie odprawiona w piątek 14 grudnia o godz. 19.15, zapraszamy parafian z bloku  Łużycka 43 kl. A i B. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

7. Najbliższe spotkania kandydatów do bierzmowania będą w następujących terminach:

Klasa I, grupa 2 – 10 grudnia (poniedziałek) godz. 19.15

Klasa III, grupa 1 i 2 – 14  grudnia (czwartek) po Mszy św. wieczornej.

8.  W przyszłą niedzielę przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał głodu w czasie świąt Bożego Narodzenia.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.