IV niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2013 r.

 1. Domowe Hospicjum, działające przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na os. Kurdwanów, prowadzi dziś zbiórkę pieniędzy na swoją dalszą działalność. Wspomóżmy to szlachetne dzieło. 
 2. Działająca przy naszej parafii grupa charytatywna „Mayday” informuje, że w najbliższy poniedziałek (22 kwietnia) będzie wydawać produkty żywnościowe dla osób, które złożyły dokumenty w ramach programu PEAD 2013. Punkt  „Mayday” będzie otwarty od 16.30 do 18.30.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci z klas II na bardzo ważne zebranie organizacyjne, które odbędzie się środę (24 kwietnia) o godz. 19.30 w auli błog. Jana Pawła II.
 4. Młodzież z klasy III gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie mieć tym tygodniu spotkania katechetyczne. Grupa I we wtorek (23 kwietnia) o 18.45, natomiast grupa II w czwartek (25  kwietnia) o 18.45.
 5. Zebranie rodziców młodzieży z kl. III gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie 28 kwietnia (niedziela) o 19.00 w sali domu parafialnego.  
 6. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 19 (kl. I) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy parafian z bloku Włoska 19 (kl.  II).
 7. W najbliższy wtorek (23 kwietnia) o 18.45 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy wszystkich, pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat księgi Apokalipsy św. Jana Apostoła. 
 8. Zebranie rady parafialnej będzie w czwartek (25 kwietnia) o 19.00.
 9. Msza św. w intencji tych, którzy 6  kwietnia pielgrzymowali do Łagiewnik, a także w intencji ich rodzin, będzie odprawiona w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.00.
 10. Zapraszamy na kolejny wieczór autorski, który będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Tym razem gościć będziemy Bożenę Pawłowską- Kilianowską, poetkę emigracyjną z Kanady.
 11. 13 kwietnia zmarł Tadeusz Tomaszewski (lat 65). Jego pogrzeb odprawiliśmy 18 kwietnia na cmentarzu w Borku Fałęckim. 14 kwietnia zmarł Marian Wrona (lat 75). Jego pogrzeb będzie odprawiony 22 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim. 16 kwietnia zmarła Maria Urbańczyk (lat 84). Jej pogrzeb odprawiliśmy 19 kwietnia na Cmentarzu Podgórskim. Zmarłych parafian polecajmy miłosiernemu Bogu.
 12.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.