V niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2013 r.

  1. Dzisiaj o 19.00 w sali domu parafialnego zebranie rodziców młodzieży z kl. III gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 w sali domu parafialnego kolejny wieczór poetycki. Tym razem gościć będziemy Bożenę Pawłowską- Kilanowski, poetkę emigracyjną z Kanady. Jest ona członkinią Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (w Londynie) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Pisarzy, Dziennikarzy i Artystów (w Malmö w Szwecji).
  3. W środę pierwsze nabożeństwo majowe. Rozpoczniemy je procesją wokół kościoła. Prosimy o przyjście panów do niesienia sztandarów i baldachimu, panie do niesienia feretronów i dzieci do sypania kwiatów.
  4. W piątek (3 maja) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  5. Ponieważ pierwszy piątek miesiąca przypada w święto obowiązujące, z niedzielnym porządkiem Mszy św., dlatego spowiedź będzie tylko podczas Mszy św. Oprócz tego spowiadać będziemy w czwartek (2 maja) od 17.30 do 19.00.
  6. W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe wynagradzające Matce Bożej za grzechy i zniewagi popełniane przez ludzi, którzy ją obrażają.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych w tym miesiącu będzie wyjątkowo w pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej, a nie jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o 8.30. Jest to podyktowane tym, że w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 jest w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta.
  8. Dziękujemy parafianom z bloku Włoska 19 (kl. II) za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.