24 niedziela zwykła – 15 września 2013

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  2. Zapraszamy na kolejny poetycki wieczór autorski. Odbędzie się on dzisiaj (15 września) o 19.00 w sali domu parafialnego. Tym razem gościć będziemy krakowską poetkę Jadwigę Broczkowską.
  3. Ministranci i kandydaci na ministrantów mają zbiórkę jutro o godz. 16.00, zaś scholka dziecięca w piątek, również o 16.00.
  4. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że jutro (16 września) będzie wydawać produkty żywnościowe dla osób zapisanych do Grupy I, zaś 18 września (w środę) dla osób z Grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30.
  5. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 47 klatka A.
  6. Przypominamy, że trwają zapisy na katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Gimnazjaliści z klas pierwszych, drugich i trzecich zapisują się osobiście w kancelarii parafialnej, okazując indeks z ocenami z katechezy. Już dziś informujemy, że w niedzielę 29 września na Mszy o godz. 10.00 uczniowie z kl. III gimnazjum uroczyście wyrażą swoją wolę przystąpienia do sakramentu bierzmowania.
  7. W piątek 20 września o godz. 19.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 51 kl. G i H. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie. Już dziś zapraszamy na następną Mszę „blokową” dla parafian z bloku Łużycka 53 kl. A i B. Dla nich Msza będzie odprawiona 27 września o godz. 19.00.
  8. Informujemy raz jeszcze, że niewielkim zmianom ulegają godziny otwarcia kancelarii parafialnej. W poniedziałki i środy kancelaria będzie czynna od godz. 19.00, a nie jak dotąd od 18.30.
  9. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki, Kętrzyna i Gietrzwałdu. Odbędzie się ona w dniach 18-20 października. Zainteresowani mogą otrzymać w zakrystii szczegółowy program pielgrzymki.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.