23 lutego 2014r. – 7 niedziela zwykła

1. Jutro kandydaci do bierzmowania z I i II kl. gimnazjum mają spotkania formacyjne. Klasa I – o godz. 17.30; klasa II – o godz. 19.30.

2. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkanie formacyjne w tym tygodniu w następujących terminach. Grupa I – we wtorek (25 lutego) o godz. 20.00; grupa IIw środę (26 lutego) o godz. 20.00; grupa IIIw czwartek (27 lutego) o godz. 20.00.

3. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie ono w najbliższy wtorek (25 lutego) o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma spotkanie w środę (26 lutego) o godz. 20.00.

5.  W sobotę od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej soboty miesiąca, odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za bluźnierstwa, które ją znieważają.

6. Powstaje w naszej parafii nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy młodych małżonków pragnących pogłębić więź z Bogiem i między sobą w małżeństwie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę (2 marca) po Mszy o godz. 10.00.

7. W tym roku – podobnie jak w 2011 i 2012 – rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w Środę Popielcową, a kolejne nauki rekolekcyjne będą w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcjonistą będzie ks. Adam Podbiera, proboszcz parafii św. Józefa w Nowej Hucie. Cały Wielki Post jest szczególnym czasem zbliżania się do Boga, walki ze swymi słabościami, oraz intensywniejszej modlitwy. Rozpoczęcie Wielkiego Postu od rekolekcji pozwoli przeżyć w ten sposób 40. dniowy czas pokuty i refleksji. Módlmy się wszyscy o łaski dla rekolekcjonisty i owoce duchowe dla całej naszej parafii.

8. Raz jeszcze informujemy, że przy naszej parafii został uruchomiony punkt informacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych. Chcemy, aby ci, którzy pragną uwolnić się od nałogu alkoholu znaleźli u nas skuteczną pomoc oraz motywację do podjęcia pracy nad sobą. Punkt informacyjny jest czynny w każdą środę od 17.30 do 19.00 w sali domu parafialnego.

9. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (kl. A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 57 (kl. B).

10. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Wiesława Jindraczka, który chce się podzielić świadectwem życia i swojej duchowej przemiany. Przez ponad 20 lat zażywał narkotyki, stoczył się prawie na samo dno, ale wyszedł z nałogu. Łaskę duchowego i cielesnego oczyszczenia otrzymał w trakcie Adoracji Najświętszego Sakramentu w bośniackim Medjugorie. Zapraszamy na spotkanie z Wiesławem, które będzie dziś, zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania na być obowiązkowo.