1.Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa.
  2. Rekolekcjami rozpoczęliśmy Wielki Post, czas w którym powinniśmy uczynić wszystko co w naszej mocy, aby przemienić nasze życie i przybliżyć się do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Nieocenioną pomocą duchową w odkrywaniu, jak bardzo Chrystus nas kocha są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu w następującym porządku: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży.
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu, z wyjątkiem Wielkiego Piątku, od godziny 18.30 do 20.00 będzie adoracja Pana Jezusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Każdy będzie mógł przyjść i wyjść w dowolnej chwili. Półtorej godziny przeznaczone będzie na indywidualną modlitwę w ciszy i uwielbienie naszego Zbawiciela.
  4. Kandydaci do bierzmowania z klasy I gimnazjum mają spotkanie formacyjne jutro o godz. 17.30.  Kandydaci do bierzmowania z klasy II gimnazjum mają spotkanie formacyjne 17 marca (poniedziałek) o godz. 19.30.
  5. Kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum mają spotkanie formacyjne w tym tygodniu w następujących terminach. Grupa I – we wtorek (11 marca) o godz. 20.00; grupa IIw środę (12 marca) o godz. 20.00; grupa IIIw czwartek (13 marca) o godz. 20.00.
  6. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową odprawimy o 16.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 57 (kl. C) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Łużycka 57 (kl. D).
  8. Działający przy naszej parafii, Podziemny Salon Artystyczno-Literacko-Muzyczny („PSALM”) zaprasza na spotkanie autorskie z drem Janem Bujakiem, wybitnym badaczem kultury polskiej na obecnym pograniczu rumuńsko-ukraińskim. W ramach cyklu „Historia ojczysta”, wygłosi on prelekcję pt. „Polacy na Bukowinie XIX/XX w.” Wieczór autorki będzie 16 marca 2014 r.. Początek o godzinie 19.00.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.