1. niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015 r.

  1. Dzisiaj o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pół godziny wcześniej Droga Krzyżowa. W przyszłą niedzielę oraz w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Drogę Krzyżową odprawimy o 16.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Rekolekcjami rozpoczęliśmy Wielki Post – czas w którym powinniśmy uczynić wszystko, co w naszej mocy, aby przemienić życie i przybliżyć się do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Nieocenioną pomocą duchową w odkrywaniu, jak bardzo Chrystus nas kocha są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki Wielkiego Postu w następującym porządku: o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o 20.00 dla młodzieży.
  3. Dziękujemy dr Stefanowi Radziszewskiemu za wygłoszone rekolekcje i życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i pracy naukowej.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Podedworze 2 (kl. A) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Podedworze 2 (kl. B).
  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej. Będzie ono we wtorek (3 marca) o godz. 19.00.
  6. W sobotę (28 lutego) o 19.00, w auli Jana Pawła II wyświetlany będzie film fabularny o objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Wstęp wolny.
  7. Zgodnie z decyzją ks. kard. Dziwisza, dzisiejsza składka jest przeznaczona na budowę Centrum Jana Pawła II.
  8. W polskiej tradycji dzwony biją w chwilach szczególnie ważnych wydarzeń religijnych. To ich dźwięk towarzyszy podczas radosnej procesji rezurekcyjnej, także w uroczystość Bożego Ciała i podczas innych procesji eucharystycznych. Głos dzwonów odzywa się również w chwilach ważnych wydarzeń dotyczących całego Kościoła i naszej Ojczyzny. W polskiej tradycji dzwony wzywają także wspólnotę wiernych do modlitwy. W naszej parafii wprowadzamy pewną zmianę . Dzwony będą biły w dzień powszedni o godz. 12.00 na Anioł Pański oraz o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia. Natomiast w niedzielę tylko o 15.00. Niech ich głos będzie dla nas wezwaniem, abyśmy nasze myśli skierowali wtedy do Boga.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Irena Łysiak (l.80). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.