1 listopada 2015 – Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 1. Dziś radosna uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Różaniec za zmarłych odprawimy o godz. 17.30.
 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w czyśćcu. Msze św. w naszym kościele: 00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się za zmarłych.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 8.30.
 4. 1 i 2 listopada to czas szczególnej modlitwy za zmarłych, z czym związane są łaski odpustów dla nich. Każdego dnia można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko raz dziennie. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, pomodlić się za duszę konkretnego zmarłego, przy zachowaniu stałych warunków uzyskania odpustu, czyli: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) oraz modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 6.30 do 7.30., oraz od 16.00 do 19.30. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla kandydatów do bierzmowania. W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Prosimy o zapisywanie ich na listę, która jest w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy ludzi, którzy ją obrażają.
 6. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Włoska 17 (kl. schodowa nr 2) za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z bloku przy ul. Włoska 17 (kl. schodowa nr 3)
 7. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 10 listopada o godz. 19.00.
 8. Kolejny seans filmowy z cyklu „Klasyka filmu religijnego” będzie w sobotę 14 listopada o godz. 19.00.
 9. W zakrystii po Mszach św., oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
 10. Nasz dekanat został wyznaczony do objęcia patronatem parafii w Balicach, która buduje kościół. Składka z najbliższej niedzieli będzie w całości przeznaczona na budowę światyni w tej miejscowości.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.