27 marca 2016 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dziś o godz. 17.30 odprawimy uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Jutro porządek Mszy taki sam jak w każdą niedzielę.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 Msza św. dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  3. W najbliższą sobotę tradycyjna piesza pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zbiórka o godz. 8.30 na placu przed naszym kościołem. O godz. 10.00 będziemy uczestniczyć we Mszy św. w intencji naszej parafii. W pielgrzymce po raz pierwszy weźmie udział grupa modlitewna dzieci tzw. Maryjne Oddziały Specjalne. Zapraszamy ich serdecznie wraz z rodzicami.
  4. Stowarzyszenie Lekarze Nadziei i organizacja Młoda Farmacja przeprowadzą w naszej parafii w sobotę 2 kwietnia zbiórkę leków i opatrunków. Do sali domu parafialnego w godzinach od 7.30 do 10.00 oraz od 17.00 do 19.30 będzie można przynieść niepotrzebne już lekarstwa: tabletki, maści (nowe i napoczęte) a także bandaże i plastry.
  5. Bóg zapłać pani Sylwii za przygotowanie „ciemnicy” i Bożego Grobu. Dziękujemy Różom Żywego Różańca, Grupie Oazy Młodzieżowej Ruchu Światło-Życie, kręgom Domowego Kościoła i chórowi parafialnemu „Kanon” za „dar ołtarza” złożony na Mszy Wieczerzy Pańskiej.
  6. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 51 (klatka schodowa H).
  7. Drodzy parafianie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! To jest fakt, nie żaden mit. Życiu ludzkiemu został przywrócony sens. Niech zmartwychwstały nasz Pan i Zbawiciel, który pokonał mroki śmierci, rozświeca wasze serca, zwłaszcza wtedy, gdy są one spowite w ciemnościach cierpienia, smutku i życiowych przeciwności. Życzymy wam, by błogosławiony czas Świąt Wielkanocnych umocnił nadzieję płynącą z wiary i pozwolił zakosztować prawdziwej radości w gronie najbliższych.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.