Niedziela Miłosierdzia Bożego – 3 kwietnia 2016

  1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można uroczyście złożyć przyrzeczenie przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na dobrowolnym zobowiązaniu się do codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w obronie Bogu wiadomego dziecka poczętego, któremu grozi zabicie. Deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji można zabrać z zakrystii.
  3. We wtorek (5 kwietnia) o 19.00 kolejne spotkanie w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  4. W środę (6 kwietnia) o 19.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum. Obecność obowiązkowa.
  5. W sobotę (9 kwietnia) o 19.00 w Auli Jana Pawła II projekcja filmu w ramach cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Zapraszamy. Wstęp wolny.
  6. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w terminie od 8 do 10 kwietnia.
  7. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka schodowa H) za sprzątanie świątyni i ofiarę pieniężna na kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 (klatka schodowa A).
  8. W przyszłą niedzielę (10 kwietnia) o godz. 19.00, w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko – Muzycznego, gościć będziemy Włodzimierza Wolnego, kapitana Armii Krajowej, obrońcę Lwowa, więźnia obozu KL Płaszów.
  9. Wolontariat Parku Rzecznego Drwinka zaprasza na wiosenne sprzątanie parku. Zbiórka 9 kwietnia o 16.00 przy naszym kościele. Organizatorzy zapewniają rękawice i worki foliowe. Koniecznie trzeba ubrać nieprzemakalne obuwie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.