27 niedziela zwykła – 2 października 2016

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w czwartek – święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. W następną niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 12.30 – suma odpustowa, 18.00 i 19.30. Sumę odpustową odprawi oraz wygłosi kazanie ks. dr Andrzej Kaszycki – były wieloletni kanclerz kurii kieleckiej, dziś proboszcz par. św. Jadwigi w Kielcach. Ks. Andrzej w tym roku głosił w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
  3. W następną niedzielę, pod hasłem:„ Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”, będzie obchodzony w całej Polsce XVI Dzień Papieski.
  4. W pierwszy piątek miesiąca (2 października) kapłani będą spowiadać od 30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę (9 października) o 19.30 będzie odprawiona Msza św. o Boże błogosławieństwo dla studiujących, z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Zapraszamy na tę Mszę św. młodzież studencką, mieszkającą na terenie naszej parafii.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku, w październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.15 (z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca). W poniedziałki zapraszamy szczególnie klasy VI, we wtorki – klasy V, w środy – kl. IV, w czwartki – kl. III, w piątki – II i I.
  7. Dla dorosłych nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę Różaniec o 17.30.
  8. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 67 kl. A za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 67 kl. B.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.