31. niedziela zwykła – 30 października 2016 r.

 

 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych; w środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); w piątek –wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza.
 1. We wtorek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w takich godzinach jak w każdą niedzielę. W Dzień Zaduszny Msze św. będą odprawione 7.00 i 18.00. Msza wieczorem połączona będzie z procesją wewnątrz kościoła i modlitwami za zmarłych.
 2. W dniu 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych na zwykłych warunkach. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze czyśćcowe. Pamiętajmy, jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest nasza modlitwa i ofiarowana za nich Komunia św.
 3. Dzisiaj o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Chytkowskim, autorem książki historycznej pt. „Lotnicy z Prokocimia”, opowiadającej o światowym fenomenie, polegającym na tym, że z jednej ówczesnej podkrakowskiej wioski Prokocim wywodziło się ponad 20 pilotów, którzy walczyli na Zachodzie po stronie aliantów podczas II wojny światowej.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek (4 listopada) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Gimnazjum, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę (5 listopada), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 6. W następną niedzielę (6 listopada) na Mszy o 11.30 będzie szczególne „spotkanie ze świętymi”, na które zapraszamy dzieci, które mogą się przebrać w strój ulubionego świętego. Po Mszy św. w auli św. Jana Pawła II będzie konkurs dla dzieci, na najpiękniejszy strój świętego za którego się przebrały, a także inne niespodzianki.
 7. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Łużycka 69 kl. B.
 8. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę z nocnym czuwaniem modlitewnym przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w sobotę 5 listopada o godz. 12.00, powrót 6 listopada w godzinach porannych. Koszt 40 złotych. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 9. Nasza parafia współorganizuje autokarową pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 3 do 18 czerwca 2017 z okazji 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Szczegółowe informacje są podane na plakatach wywieszonych gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Już dziś zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej, które odbędzie się w niedzielę 13 listopada o godz. 16.00. Obecny będzie prof. Wincenty Kućma, który przedstawi projekt malowania naszego kościoła.
 11. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: Alicja Waszkiewicz (l.81) i Marek Żuchowicz (l.73). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.