Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W poniedziałek – liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – wspomnienie św. Cecylii; w czwartek – wspomnienie świętych męczenników: Andrzeja Dunc-Lac, kapłana, i Towarzyszy.
  2. Dziś o godzinie 19.00 kolejne spotkanie autorskie w ramach PSALM-u. Tym razem gościć będziemy dr Mirosława Borutę, socjologa z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, twórcę portalu informacyjnego Kraków Niezależny.pl, stypendystę Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku oraz nowojorskiego Instytutu im. Józefa Piłsudskiego. M.in. zaprezentuje swoją książki pt. „Nazwisko: tożsamość i więzi rodzinne”
  3. Parafia Miłosierdzia Bożego w Krakowie Nowym Prokocimiu zaprasza na Koncert Cecyliański, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00. Wystąpi między innymi nasz chór parafialny „Kanon”, pod dyrekcją Grażyny Bronowickiej.
  4. W środę 23 listopada o godz. 19.00, w naszym kościele, z okazji wspomnienia św. Cecylii, odbędzie się „Recital Organowy” w wykonaniu młodych organistów: Pawła Lelka i Kacpra Orzechowskiego. Serdecznie zapraszamy. 
  5. Zapraszamy na kolejny film w cyklu „Klasyka filmu religijnego”. Najbliższy seans będzie sobotę (26 listopada) o godz. 19.00, w auli św. Jana Pawła II. Wstęp wolny.
  6. Decyzją księdza Kard. Stanisława Dziwisza, co roku każdy dekanat obejmuje swoim patronatem jedną z parafii naszej diecezji, która buduje kościół. Dlatego w przyszłą niedzielę przyjedzie do nas ks. Jerzy Zuber, proboszcz parafii w Balicach, który wygłosi kazanie i będzie prosił nas o wsparcie finansowe na budowę kościoła w tej miejscowości.
  7. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 29 listopada o godz. 19.00.
  8. Dziękujemy rodzinom z bloku Łużycka 69 kl. D za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 10 klatka schodowa I i II.
  9. Już dziś zapowiadamy, że w sobotę 3 grudnia, po Mszy świętej  wieczornej, w naszym kościele będzie spotkanie z Lechem Dokowiczem, który da świadectwo o swoim wielkim nawróceniu, jakie dokonało się w jego życiu. Dlatego tego dnia będzie zmiana w porządku nabożeństw. Różaniec z okazji pierwszej soboty będzie odprawiony o godzinie 17.15.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.