2. niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017

 

  1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w następującym porządku: dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.15, zaś dla młodzieży o 20.00.
  2. Dzisiaj od 20.15 do 21.00 wieczór uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Dziś odbędzie się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Fundację Drużyna Chrystusa. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom oraz młodzieży z potrzebujących rodzin, m.in. poprzez organizację letnich obozów oraz stypendia. Dziś po każdej Mszy świętej wolontariusze z Fundacji będą przed kościołem zbierali pieniądze do puszek. Zebrane pieniądze będą w całości przeznaczone na organizację letniego obozu dla dzieci z potrzebujących rodzin. Za każdą pomoc z góry dziękujemy!
  4. Spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 14 marca o 19.00. Tematem wykładu będzie analiza egzegetyczna modlitwy “Ojcze nasz”. 
  5. Spotkanie wspólnoty „Mateusz 25” będzie w najbliższy czwartek o 20.00. Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą.
  6. Młodzież z II klasy Gimnazjum, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek (17 marca) o godz. 19.00.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Bochenka 9 za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji  dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Białoruska 6 od parteru do V pietra
  8. Przypominamy, że w naszej parafii działa punkt konsultacyjny dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu alkoholizmu. Jest on czynny w drugą i czwartą środę miesiąca od 17.30 do 19.00.
  9. Już dziś informujemy, że w naszej parafii odbędzie się tak jak w roku ubiegłym tzw. „Doba dla Pana”. Od 19.00 w piątek 24 marca do 17.00 sobotę 25 marca będziemy w naszym kościele przybliżać tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Przez cały czas będzie można się wyspowiadać, będą też cogodzinne rozważania fragmentów Ewangelii dotyczących Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na ulotkach.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.