Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny: W poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;  we środę – święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych; w czwartek – wspomnienie św. Justyna męczennika i pierwszy czwartek miesiąca; w piątek – pierwszy piątek miesiąca; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Różańcowe wynagradzające Matce Bożej za zniewag ludzi, którzy ją obrażają.

2. We wtorek o 19.00 kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.

3. W piątek (2 czerwca) o godzinie 16.30 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji dzieci. Zachęcamy rodziców, aby zamówili na ten dzień Mszę św. za swoje dziecko, wpisując je na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej. O godz. 17.30 na placu przy kościele będą zabawy dla dzieci.

4. W pierwszy piątek miesiąca kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. Msza św. dla dzieci o 16.30, natomiast o 19.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. W piątek o 19.30 zebranie w sprawie organizacji budowy ołtarzy na Boże Ciało. I ołtarz przygotowują mieszkańcy bloku Podedworze 2, II ołtarz – Podedworze 4, III ołtarz – Podedworze 6, IV ołtarz – Podedworze 8. Prosimy przedstawicieli z poszczególnych bloków o na zebranie przyjście.

6. W sobotę (3 czerwca), z racji pierwszej soboty miesiąca, od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Proszę zapisywać ich listę, która jest w zakrystii.

7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 17 (kl. schodowa nr 3) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 19 klatka schodowa nr 1.

8. Już dziś zapraszamy na IV koncert uwielbienia Chrystusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tym razem hasłem będą słowa: „Pan mój i Bóg mój”. Chcemy muzyką i śpiewem wyznać Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Eucharystii, że Go kochamy i uznajemy za Pana i Boga naszego życia. Tego dnia nie będzie Mszy o 19.30. Koncert uwielbienia będzie w Boże Ciało (15 czerwca od 19.30 do 21.30.

9. Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna w terminie od 2 do 8 lipca. W programie zaplanowano wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

11.  Od najbliższej niedzieli (4 czerwca) rozpoczniemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe – dorośli 60 zł a dzieci i młodzież do 16 roku życia 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach Św.

12. W ostatnich dniach z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Julia Derela (l. 70), Marek Banasikowski (l. 68). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.