12 niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 2. Decyzją abpa Marka Jędraszewskiego, ks. Grzegorz Lenart został przeniesiony z naszej parafii i skierowany na studia w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Ks. Grzegorz od 26 sierpnia będzie mieszkał w parafii św. Józefa w Krakowie na os. Kalinowym. W związku z tym, po powrocie z pielgrzymki pieszej na Jasną Górę, chce on odprawić Mszę św. dziękczynną za dwuletni pobyt w naszej parafii. Termin Mszy będzie podany z dwutygodniowym   Dziękujemy mu za pracę duszpasterską u nas, szczególnie za prowadzenie scholki dziecięcej i zespołu muzycznego, który oprawiał muzycznie Msze niedzielne o 19.30.
 3. 29 czerwca mija dokładnie 25 lat od ustanowienia naszej parafii. Dekret powołujący naszą parafię wydał 29 czerwca 1992 roku ks. kard. Franciszek Macharski. Chcemy w czwartek 29 czerwca podziękować Panu Bogu za dar naszej parafii, za świątynię i wszystko dobro, które otrzymaliśmy od Niego. Chcemy też podziękować za budowniczych tego kościoła, a szczególnie ks. Andrzeja Burka, który był pierwszym proboszczem. Msza św. dziękczynna będzie odprawiona 29 czerwca w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną.
 4. We wtorek (27 czerwca) o 19.15 będzie odprawiona Msza św. dla Grupy Modlitewnej oraz dla Parafialnej Szkoły Biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy choć raz uczestniczyli w tych spotkaniach w kończącym się roku formacyjnym.
 5. W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tego dnia po Mszy o godz. 18.00 odprawimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.
 6. Dziś w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko Muzycznego odbędzie się spotkanie z Włodzimierzem Wolnym, kapitanem AK (ur. 1921), więźniem KL PLASZOW i więźniem UB. Początek o godz. 19.00.
 7. Wnioskodawcy gorąco zachęcają do oddania głosów na projekty obywatelskie znajdujące się na terenie naszej parafii. Są one oszacowane na ponad 2.5 mln zł i mogą być zrealizowane tylko przy dużym poparciu społecznym. Projekty te to: nowoczesne boisko szkolne, parkingi przy ul. Bochenka, piknik rodzinny, siłownia na otwartym powietrzu, gry planszowe w bibliotece, plac zabaw – Podwórko talentów “NIVEA”. Więcej informacji można uzyskać przy wyjściu z kościoła i na rozdawanych ulotkach.
 8. Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 19 (kl. schodowa nr 3) za sprzątanie kościoła i pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 2
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe – dorośli 60 zł, zaś dzieci i młodzież do 16 roku życia – 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.