15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lipca 2017 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy; w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana; w sobotę – św. Marii Magdaleny.
  2. Dziś gościmy o. Franciszka Meusa, paulina, który od ponad 20 lat pracuje na misjach w Kamerunie. Przybył do naszej parafii, aby podzielić się z nami przeżyciami związanymi z pracą misyjną i prosić nas o wsparcie dla tych wśród których pracuje i głosi im Ewangelię Chrystusa.
  3. Dziękujemy mieszkańcom bloku Podedworze 6 za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Podedworze 8.
  4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Osoby, które chcą dołączyć do pielgrzymki zaledwie na kilka dni lub chcą iść w pielgrzymce tylko w ciągu dnia a na noc wracać do Krakowa, również muszą się zapisać, ponieważ organizator jest zobowiązany do ubezpieczenie wszystkich pielgrzymów.  Zapisujemy się w zakrystii po Mszach św., a w ciągu tygodnia również w kancelarii w godzinach jej otwarcia.
  5. Raz jeszcze informujemy, że w związku z 25-leciem erygowania naszej parafii, chcemy na przyjazd arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który będzie u nas 8 października, przygotować plenerową wystawę archiwalnych zdjęć (powiększonych do dużego formatu), która będzie opowiadać o historii naszej parafii. Dlatego raz jeszcze zwracamy się z prośbą do Was, Drodzy Parafianie, o wypożyczenie waszych prywatnych zdjęć, dotyczących wydarzeń związanych z historią naszej wspólnoty, a szczególnie tych z jej początków. Zdjęcia będą zeskanowane i oddane właścicielom. Można je składać do 1 sierpnia w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Proszę je podpisać, aby wiadomo było, kiedy zostały zrobione, co przedstawiają i do kogo należą.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.