21. niedziela zwykła – 27 sierpnia 2017 r

1.   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy.

2.   W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 6.30 do 7.30 i od 16.00 do 18.30. O 16.30 Msza św. dla dzieci. Nie ma Mszy św. o 19.30.

3.   W sobotę wypada pierwsza sobota miesiąca. Od 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych, zanosząc im Pana Jezusa obecnego w Sakramencie Eucharystii. Tego dnia po Mszy o godz. 18.00 odprawimy Różaniec wynagradzający Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa ludzi, którzy ją obrażają.

4.   W poniedziałek (4 września) rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. O godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza święta dla uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 27. Zapraszamy na nią także ich rodziców i nauczycieli.

5.   Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną mieszkańcom bloku Łużycka 47. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 45.

6.   Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Pawła Oswalda, który zastąpił ks. Grzegorza Lenarta. Ks. Pawłowi życzymy błogosławieństwa Bożego, radości, pokoju ducha i tego, aby dobrze czuł się w naszej rodzinie parafialnej.

7.   W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Jan  Dębski (l. 71). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

8.   Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny,  urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.