30. niedziela zwykła – 29 października 2017 r.

1.  Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – Uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); w sobotę – wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza.
2.  W środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w takich godzinach jak w każdą niedzielę. Tego dnia o 17.30 odmówimy Różaniec za zmarłych.
3.  W Dzień Zaduszny Msze św. o 7.00 i 18.00. Msza wieczorna będzie połączona z procesją wewnątrz kościoła i modlitwami za zmarłych.
4.  W dniu 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów w te dni należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, w tym czasie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić inne warunki, czyli: mieć stan łaski uświęcającej, z miłości do Boga wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
5.  Pamiętajmy, jako ludzie wierzący, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia Święta przyjęta podczas Mszy świętej. Kwiaty i znicze na grobie są dowodem miłości i pamięci o bliskich zmarłych, ale bez modlitwy do Boga o miłosierdzie dla nich nie przyniosą im żadnej pomocy duchowej.
6.  W pierwszy piątek miesiąca (3 listopada) kapłani będą spowiadać od 6.30 do 7.30 oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 – Msza św. dla dzieci, a o 19.30 – dla uczniów i uczennic z klasy VII oraz z klasy drugiej i trzeciej Gimnazjum, którzy przygotowują się do  przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7.  W sobotę (4 listopada), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Eucharystii. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
8.  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt.: NAŚLADUJMY ŚWIĘTYCH. Adresowany jest on przede wszystkim do uczniów Szkoły Podstawowej, ale mile widziany jest także każdy, kto przygotuje strój świętego i pokarze się w nim w niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 11.30. Po niej w auli św. Jana Pawła II będzie przeprowadzony konkurs na najpiękniejszy strój. Szczegóły na plakatach.
9.  Za dowolną ofiarę pieniężną można jeszcze nabyć   pamiątkową publikację książkową, w której są wszystkie zdjęcia, jakie znalazły się na wystawie fotografii z okazji 25-lecia parafii.
10.  Kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 7 listopada o godz. 19.00.
11. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 53 kl. E i F za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. G i H.
12. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Jasną Górę z nocnym czuwaniem modlitewnym przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd w sobotę 4 listopada o godz. 12.00, powrót 5 listopada w godzinach porannych. Koszt 40 złotych. Zapisy w zakrystii.
13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.