III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1.     Dziś w przedsionku kościoła są wystawione kosze, do których można składać artykuły żywnościowe, z przeznaczeniem dla osób najbardziej potrzebujących z naszej rodziny parafialnej. Niech podzielenie się jedzeniem będzie gestem chrześcijańskiego miłosierdzia, którego praktykowanie pomaga nam wzrastać duchowo.

2. Wolontariusze Świetlicy „Przystań Złotego Wieku” rozprowadzają dziś ozdoby Bożonarodzeniowe, wykonane podczas zajęć świetlicowych. Przy tej okazji raz jeszcze zapraszamy osoby w „złotym wieku” do skorzystania ze świetlicy, która jest czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.

3. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”. Ofiary za nie przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas, takich jak: Rodzinne Domy Dziecka, Ośrodki dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze. Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci ze scholki na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam też można nabyć opłatki.

4. W sobotę (23 grudnia) będzie parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia. Kapłani będą spowiadać od 8.00 do 10.00 oraz 16.00 do 20.00 (z przerwą od 18.00 do 18.30). Będzie 8 spowiedników, co pozwoli przystąpić do sakramentu pokuty bez długiego oczekiwania w kolejce przy konfesjonale. Nie odkładajmy spowiedzi na Wigilię Bożego Narodzenia.

5. Jeszcze raz informujemy, że w następną niedzielę (24 grudnia) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i 19.30.

6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 65 kl. A i B za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. C i D.

7. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w soboty o 7.00.

8. Przez cały Adwent trwać będą zapisy na zimowisko dla dzieci, które odbędzie się w terminie od 9 do 14 lutego w Maniowach. Więcej informacji u ks. Pawła.

9.  W święto Świętej Rodziny, które w tym roku wypada  w niedzielę 31 grudnia, chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2017 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Proszę o zapisywanie się na listę, która jest zakrystii. Zapisy trwać będą do 24 grudnia (niedziela) włącznie. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.

10.  Pierwsza część harmonogramu odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 8 stycznia 2018 r., jest umieszczona w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.