IV niedziela Adwentu, wigilia Bożego Narodzenia – 24 grudnia 2017

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; WE WTOREK –  święto św. Szczepana, męczennika; W ŚRODĘ – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; w CZWARTEK – święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  2. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Natomiast nie będzie dzisiaj Mszy świętych wieczornych, czyli o godz.: 18:00 i 19:30, gdyż wtedy zasiadamy już do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z niej, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Jak co roku diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15. Po Mszy złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem.
  4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy do radosnego świętowania wspomnienia przyjścia na ziemię Bożego Syna – Naszego Zbawiciela.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. W tym dniu chcemy w naszej społeczności parafialnej, podobnie jak w roku ubiegłym, przez cały dzień modlić się w intencji rodzin z naszej parafii, a szczególnie w intencji małżonków, którzy w roku 2017 r. przeżywali swój jubileusz lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Na Mszę o godz. 8.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili 30. lub 35. rocznicę ślubu; na 10.00 – srebrnych jubilatów i tych małżonków, którzy w tym roku obchodzili 20. rocznicę ślubu; na 11.30 – małżeństwa obchodzące w tym roku 10. lub 15. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa; na 13.00 – zapraszamy tegorocznych złotych Jubilatów i tych, którzy żyją w małżeństwie więcej niż 50 lat; na 18.00 – zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku 40. lub 45. rocznicę ślubu. Jeszcze tylko dziś można wpisywać się na listę, która jest zakrystii. Przy zapisywaniu nie trzeba składać żadnej ofiary pieniężnej.
  6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Łużycka 65 kl. C i D za  sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 65 kl. E i F.
  7. Życzymy, aby dzisiejsza wieczerza wigilijna przyczyniła się do wzrostu miłości w waszych rodzinach, umocniła jedność, a tam gdzie tego potrzeba, stała się początkiem prawdziwego przebaczenia i rozpoczęcia nowego życia.