Ogłoszenia Duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

  1. Dziś o 16.30 Droga Krzyżowa, o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 14 A za sprzątanie kościoła, a także tym wszystkim, którzy z okazji dyżuru złożyli ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie świątyni mieszkańców bloku Bochenka 16.
  3. Jak już informowaliśmy, w tym roku po raz drugi w archidiecezji krakowskiej w czasie Wielkiego Postu odbywa się codzienna modlitwa w wybranych kościołach, tzw. stacyjnych. Jest to nawiązanie do rzymskiej tradycji duchowych przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poza niedzielami, wierni zaproszeni są do udziału we Mszy św. wieczornej, odprawianej każdego dnia w innym kościele Krakowa. Mszy św. przewodniczy zwykle ks. abp. Marek Jędraszewski lub któryś z biskupów pomocniczych lub seniorów naszej archidiecezji. To właśnie z okazji w najbliższy piątek (16 marca) przyjedzie do nas kard. Stanisław Dziwisz, który odprawi Mszę św. o 19.30. W związku z tym informujemy, że tego dnia nie będzie Mszy o 18.00. Intencje zamówione na ten dzień na godzinę 18.00 zostaną odprawione o 19.30. Zapraszamy na tę Mszę wszystkich wiernych naszej parafii, a szczególnie parafialne grupy modlitewne, charytatywne, muzyczne, kręgi Domowego Kościoła, młodzież oazową i liturgiczną służbę ołtarza oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania
  4. W sobotę o 19.00 jeszcze raz będzie wyświetlona druga część filmu fabularnego o Papieżu Piusie XII. Wstęp wolny.
  5. We wtorek 13 marca o godzinie 19.00 będzie kolejne spotkanie Parafialnej Szkoły Biblijnej.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa w codzienności życia. Wszystkim należącym do naszej parafialnej rodziny, a także gościom, życzymy, aby czas Wielkiego Postu był okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.