4. Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

1. W poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w środę – święto św. Marka Ewangelisty.
2. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się o święte i gorliwe powołania do kapłaństwa, aby w Kościele nie zabrakło nigdy tych, którzy mają władzę od Pana Jezusa, aby odprawiać Mszę świętą i sprawować święte sakramenty .
3. Zapraszamy na program słowno-muzyczny pt. „Przestrzeń słowa w twórczości Jana Pawła II i Czesława Miłosza”, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00, w auli Jana Pawła II w domu parafialnym, w ramach Podziemnego Salonu Artystycznego Literacko-Muzycznego (PSALM). Na program złożą się fragmenty poezji św. Jana Pawła II i Czesława Miłosza. Usłyszymy m.in. takie dzieła Papieża Polaka jak: „Pieśń o Bogu ukrytym”, „Pieśń o blasku wody”, „Tryptyk rzymski”, zaś z twórczości poetyckiej noblisty autorzy programu wybrali takie utwory jak: „Wiara”, „Nadzieja”, „Miłość” oraz „Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada”. Teksty recytuje prof. Monika Rasiewicz, aktorka i reżyser scen krakowskich. Warstwę muzyczną opracował i wykonuje na violi da gamba teolog i muzyk dr Marek Skrukwa.
4. W sobotę o 19.00 kolejne nabożeństwo Drogi Światła, które jest analogiczne do Drogi Krzyżowej. W nabożeństwie Drogi Światła jest XIV stacji wielkanocnych, opartych na tekście Pisma Świętego, w których rozważa się wydarzenia od zmartwychwstania Pana Jezusa do Zesłania Ducha Świętego na Apostołów.
5. Za tydzień w ramach Nowenny przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę o godz. 18.00 odprawimy Mszę za Ojczyznę.
6. Dziękujemy parafianom z bloku Bochenka 25 kl. 1 i 2 za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty do kościoła. W tym tygodniu do sprzątania prosimy mieszkańców bloku Bochenka 25 A kl. 1 i 2.
7. Informujemy, że jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów alpejskich, która odbędzie się w terminie od 24 do 31 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii, gdzie można otrzymać szczegółowy program pielgrzymki. Zgłoszenia tylko do końca kwietnia.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.