4. niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019 roku

 

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. W środę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; w czwartek – święto św. Szczepana, męczennika; piątek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – święto Świętych Młodzianków Męczenników, w niedzielę – święto Świętej Rodziny.
  2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjny chrześcijański charakter tego wieczoru. Pamiętajmy o przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, o wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o północy, czyli Pasterkę. Składka z niej, zgodnie z decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Jak co roku diakonia muzyczna zaprasza na wspólne kolędowanie przed Pasterką. Początek o 23.15. Po Mszy złożymy sobie w kościele życzenia i połamiemy się opłatkiem.
  3. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. W przedsionku kościoła są wystawione kosze, do których można składać artykuły żywnościowe. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby w naszej wspólnocie parafialnej nikt nie cierpiał niedostatku w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  4. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, opłatki, siano oraz świąteczne pierniczki.
  5. Wolontariusze Świetlicy „Przystań Złotego Wieku” rozprowadzają dziś ozdoby Bożonarodzeniowe, wykonane podczas zajęć świetlicowych. Przy tej okazji raz jeszcze zapraszamy osoby w „złotym wieku” do skorzystania ze świetlicy, która jest czynna w każdy czwartek od 16.00 do 19.00.
  6. Tylko do niedzieli 29 grudnia trwać będą zapisy na zimowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Łapszach Niżnych od 2 do 7 lutego 2020 roku. Koszt wyjazdu 400 zł. Więcej informacji u ks. Pawła.
  7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Bochenka 24 za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Bochenka 12 A blok nr 1. Sprzątanie zaczyna się o godzinie 7.30 w sobotę.
  8. Program kolędy jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Życzymy, aby wieczerza wigilijna przyczyniła się do wzrostu miłości w waszych rodzinach, umocniła jedność, a tam gdzie tego potrzeba, stała się początkiem prawdziwego przebaczenia i rozpoczęcia nowego życia.