Ogłoszenia duszpasterskie: 23. niedziela zwykła – 6 września 2020r.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Arcybiskup Marek Jędraszewski i Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają na 28. Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 13 września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o 11.30 abp. Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. przy ołtarzu polowym podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. W tym roku, z uwagi na sytuację pandemiczną, nasza parafia nie będzie organizować wyjazdu autokarowego. Zachęcamy do indywidualnych, rodzinnych wyjazdów na tę Pielgrzymkę.
 3. Informujemy, że w naszej parafii przebywał ksiądz, u którego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W związku z licznymi pytaniami, informujemy, że dwaj księża z naszej parafii, którzy mieli kontakt z zakażonym kapłanem, odbyli kwarantannę, podczas której z nikim się nie kontaktowali. W środę mieli zrobione testy, których wynik jednoznacznie stwierdza, że nie są zakażani.
 4. Przy wejściu do kościoła zostały zainstalowane urządzenia do bezdotykowego dezynfekowania dłoni. Apelujemy o korzystanie z nich w celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego i innych uczestników Mszy.
 5. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 kl. A i B za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Łużycka 63 kl. C i D. Sprzątanie zaczyna się o 7.30 w sobotę.
 6. Parafia to wspólnota małych wspólnota, która gromadząc się niedzielnej Eucharystii, żyje dzięki spotkaniu ze swym Panem Jezusem Chrystusem. Rozumiejąc powagę sytuacji pandemii, przy zachowaniu rygorystycznych zasad sanitarnych (noszenie maseczek, możliwość częstego odkażania rąk) chcemy reaktywować działalność grup parafialnych.
 7. Wszystkich chłopców, chcących zostać ministrantami, zapraszamy na spotkania dla kandydatów, które odbywać się będą w poniedziałki o godz. 16.30 w zakrystii. Pierwsze spotkanie 14 września. Prosimy o zabranie na spotkanie maseczek.
 8. Schola “Piaskowe Perełki” zaprasza dzieci na próby śpiewu w piątki o godz. 17.00 oraz w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 11.30.
 9. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż w piątek na Mszę świętą o godz. 19.00 i spotkanie w salce. Na Mszy i spotkaniu obowiązują maseczki.
 10. Młodzież szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.30. Spotkanie odbędzie się w auli, a młodzież prosimy o przyjście w maseczkach.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.