Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Kalendarz liturgiczny:

Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za  wielki dar Sakramentu Chrztu Świętego. Kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
W polskiej tradycji  śpiewamy kolędy i zachowujemy wystrój świąteczny do 2. lutego – święta Ofiarowania Pańskiego. Msze święte  dziś  i w następną niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 18.00, 19.30.

Sprawy bieżące:

  • Trwa Rok Świętego Józefa ogłoszony przez Papieża Franciszka.
    W gablotce przed kościołem i w przedsionku wywieszone są warunki uzyskania odpustów w tym szczególnym Roku Świętego Józefa. Zachęcamy do lektury  Gościa Niedzielnego, który poświęcony jest ziemskiemu  Opiekunowi Jezusa.
  • Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy w ostatnich tygodniach  złożyli ofiarę pieniężną na tacę, do skarbony lub na konto parafialne.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom bloku przy ul. Bochenka 18. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców bloku przy ul. Bochenka 20. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godzinie 7.30.
  • Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.