Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022r.

  1. Dziś o godz. 17.15 odbędzie się kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, po którym odmówimy Litanię do Matki Bożej. Przez wstawiennictwo św. Rity będziemy przedstawiać Panu Bogu prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków, ale nie tracących wiary. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. Przed nabożeństwem młodzież oazowa będzie sprzedawać róże.
  2. Dziękujemy czcicielom św. Rity za ufundowanie ornatu z wizerunkiem św. Rity oraz kilku stuł.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
  4. W sobotę 28 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00, czwarta grupa dzieci z klasy trzeciej przystąpi w naszym kościele do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo ważne wydarzenie duchowe nie tylko dla najbliższej rodziny tych dzieci, ale także dla całej społeczności parafialnej. Dlatego w tym dniu módlmy się w intencji dzieci, które po raz pierwszy w życiu przyjmują do swej duszy Pana Jezusa, a także w intencji ich rodziców. Prośmy dla nich o mocną wiarę i łaskę wytrwania w miłości do Jezusa.
  5. Próba liturgiczna przed Pierwszą Komunią będzie w czwartek (26 maja) o godz. 16.30, natomiast spowiedź dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii będzie w piątek (20 maja) o godz. 16.30.
  6. Również w sobotę 28 maja, podczas Mszy św. o 18.00, młodzież z naszej parafii przystąpi sakramentu bierzmowania. Szafarzem sakramentu bierzmowana będzie ks. bp Robert Chrząszcz.
  7. W czwartek 26 maja, podczas Mszy św. o 18.00, w ramach przygotowania liturgicznego przed uroczystością bierzmowania, kandydaci do przyjęcia tego sakramentu otrzymają z rąk rodziców krzyże.
  8. Przed każdą niedzielą maja w sprzątaniu kościoła pomagają rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe sprzątnie będzie w piątek (27 maja) o godzinie 20.00. Dziękujemy rodzicom za sprzątanie naszej świątyni przed uroczystością Pierwszej Komunii, która odbyła się 21 maja.
  9. W następną niedzielę po Mszach świętych wolontariusze z Fundacji Agape przeprowadzą przed kościołem zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
  10. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.