Pielgrzymka do Włoch: 22.09 – 01.10.2022r.

Asyż – Cascia – Rzym – Watykan – Monte Cassino – San Giovani Rotondo
Monte San Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto – Padwa

1 dzień  –  podstawienie autokaru o godz. 04:45 na parkingu przy ul. Kopernika obok Domu Turysty (obecnie hotel Wyspiański). Wyjazd o godz. 05.00,  przejazd  w kierunku Włoch przez Czechy i Austrię. Przyjazd do hotelu w okolicach Tarvisio – Padwa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Asyżu zwiedzanie miasta: Bazylika św. Franciszka, Santa Maria di Angelli Porcjunkula i Ogród Różany, Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  po śniadaniu przejazd do Casci, zwiedzanie Bazyliki i grobu św. Rity. Następnie przejazd do hotelu w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4-5 dzień   pobyt w Rzymie i Watykanie
min: zwiedzanie Watykanu i Rzymu: Plac i Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca  Świętego Jana Pawła II,  Zamek Anioła, Bazyliki św. Pawła za murami Bazyliki Matki Bożej Większej i św. Jana na Lateranie, Święte Schody oraz zabytków miasta: Kapitol, Plac Wenecki, Fora Cesarskie, Koloseum,  Fontanny di Trevi i Navona, Panteon, Hiszpańskie Schody. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich, następnie przejazd do  San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk Św. Ojciec Pio, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, nawiedzenie grobu oraz celi Ojca Pio, droga Krzyżowa. Przejazd do M.S.Angelo nawiedzenie Sanktuarium, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Lanciano miejsca związanego z Cudem Eucharystycznym z VIII wieku, następnie odwiedzenie Sanktuarium Świętego Oblicza w Manoppello,  przejazd do hotelu w okolicach Loreto, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu  nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, przejazd do Padwy, nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, następnie przejazd do hotelu w okolicach TarvisioPadwa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Krakowa w godzinach późnowieczornych, zakończenie pielgrzymki  

 

Cena ok. 1300 zł + 430 euro   (uzależniona od kosztów paliwa)

Świadczenia:

  • przejazd autokarem
  • 9 noclegów w hotelach, pok.2,3  osobowe z łazienkami
  • 9 śniadań,
  • 9 obiadokolacji
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opieka pilota
  • opieka duszpasterza
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Bez nocnych przejazdów!

Uwagi:  Cena nie zawiera:

* biletów komunikacji miejskiej, wjazdów do miast, taksy klimatycznej, miejscowych przewodników – 50 €