Ogłoszenia Duszpasterskie: 20 niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego; w środę – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej; w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  2. Zbliża się 20. rocznica dokonania Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. 20 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku, w krakowskich Łagiewnikach akt ten wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II. Było to zwieńczenie jego dążeń do rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie i wyznanie, że tylko Bóg może uratować świat. Jan Paweł II odegrał wielką rolę w zwróceniu uwagi świata na Boże miłosierdzie. To właśnie Bożemu miłosierdziu była poświęcona jego encyklika „Dives in misericordia” wydana w pierwszych latach posługi piotrowej. Papież Polak w roku 2000 ustanowił dla całego Kościoła Święto Miłosierdzia Bożego oraz kanonizował s. Faustynę Kowalską, której objawiał się Jezus Miłosierny.
  3. Jutro panie z grupy modlitewnej będą przed kościołem sprzedawać wianki z pierwocin tegorocznych zbiorów, które będzie można poświęcić na Mszy świętej. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 45 za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużyckiej 43. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  5. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.