Ogłoszenia Duszpasterskie: 25. niedziela zwykła 18 września 2022 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę – święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty; w piątek – wspomnienie świętego o. Pio z Pietrelciny.
  2. Dzisiaj w parafii ramach Dnia Misyjnego gościmy w parafii siostry klawierianki: s. Agnieszkę, s. Bożenę i s. Priscyllę, która pochodzi z Indii. Podzielą się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej, obejmującej między innymi opiekę nad niewidomymi dziećmi. Siostry będą rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2023. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność misyjną polskich misjonarzy i misjonarek.
  3. Dziś z okazji inauguracji nowego roku formacyjnego o godz. 17.00 obok domu duszpasterskiego odbędzie się piknik na który zapraszamy służbę liturgiczną, oazę młodzieżową i dziecięcą oraz scholę.
  4. W czwartek (22 września) o godzinie 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przez wstawiennictwo tej świętej będziemy przedstawiać Panu Bogu nasze osobiste prośby oraz błagania tych, którzy są dotknięci boleśnie przez los – chorych, opuszczonych, zdradzonych przez współmałżonków – ale mimo tego nie tracących wiary. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta. Na nabożeństwo można przynieść róże. Będą one poświęcone na zakończenie Mszy.
  5. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Łużyckiej 51 kl. G i H za pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku Łużycka 53 kl. A i B. Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 7.40.
  6. Wszystkim należącym do naszej Wspólnoty Parafialnej, a szczególnie tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy obfitości Bożych łask.