Ogłoszenia Duszpasterskie: 31. niedziela zwykła 30 października 2022 r.

 1. . Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień. We wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych; we środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny; w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. We wtorek, w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w takich godzinach, jak w każdą niedzielę. Tego dnia o 17.30 odmówimy Różaniec za zmarłych.
 3. W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00. Msza wieczorna o 18.00 będzie połączona z procesją wewnątrz kościoła i modlitwami za zmarłych.
 4. W dniu 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów w te dni należy nawiedzić kościół lub kaplicę publiczną, w tym czasie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić inne warunki, czyli: być w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Boga wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
 5. Jako ludzie wierzący pamiętajmy, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest Najświętsza Ofiara Mszy świętej i nasza modlitwa. Kwiaty i znicze na grobie są dowodem miłości i pamięci o bliskich zmarłych, jednak bez modlitwy do Boga nie przyniosą zmarłym żadnej pomocy duchowej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 18.00. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 będzie w najbliższy piątek, 4 listopada, o godz. 19.00.
 8. W sobotę (5 listopada), z racji pierwszej soboty miesiąca, kapłani będą od godziny 9.00 odwiedzać chorych, przynosząc im Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę zapisywać ich na listę, która jest w zakrystii.
 9. Zapraszamy dzieci z klas od pierwszej do szóstej do włączenia się w działalność dziecięcej scholi parafialnej. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 17.00, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca. Schola śpiewa w niedziele podczas Mszy św. o godz. 11.30 oraz na Mszy o 16.30 w pierwszy piątek.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Łużyckiej 57 kl. C i D za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców bloku przy ul. Łużycka 63 kl. A i B. Sprzątanie zaczyna się w sobotę o godz. 7.30.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.