Ogłoszenia Duszpasterskie: VII niedziela zwykła – 19 lutego 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w środę – Środa Popielcowa.
  2. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim, krakowskim publicystą i korespondentem wojennym, autorem książki pt. „Wojna. Reportaż z Ukrainy”. Spotkanie odbędzie się w dzisiaj. Początek o godzinie 16.00 w auli Jana Pawła II w domu parafialnym. Jakub Maciejewski dotarł na front wojenny już w kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Spędził tam – z przerwami – ponad 140 dni. Przeżył piekło Donbasu, widział masowe groby w Iziumie, był świadkiem apokaliptycznej obrony Kijowa w lutym 2022 r., a teraz znów powrócił z kolejnej wyprawy na front, gdzie towarzyszył żołnierzom w obronie Ukrainy. Wstępem do spotkania z panem Jakubem może być lektura wywiadu z nim, który można znaleźć w najnowszym „Gościu Krakowskim”.
  3. Po spotkaniu autorskim, o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza św. w intencji pokoju i zakończenia wojny w Ukrainie. Zapraszamy na nią także wszystkich Ukraińców, którzy uciekając w terenów zagrożonych wojną, zamieszkali na terenie naszej parafii.
  4. Kolejny wykład w ramach Parafialnej Szkoły Biblijnej będzie we wtorek 21 lutego o godzinie 18.45
  5. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje, które potrwają – z dniem przerwy w czwartek – do niedzieli 26 lutego włącznie. Szczegółowy plan jest umieszczony w internecie, w gablotach ogłoszeń oraz na parafialnym Facebooku.
  6. Msze święte w Środę Popielcową będą odprawiane w następującym porządku: 00, 9.00, 16.30, 18.00, 19.30.
  7. W sobotę spowiedź rekolekcyjna będzie od godz. 8.00 do 10.00 oraz od godz. 16.00 do 19.00, z przerwą od 18.00 do 18.30.
  8. W sobotę o godz. 11.00 – w ramach rekolekcji – będzie dodatkowa Msza św. dla chorych, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, które mają chorych, o zadbanie o to, aby ich bliscy – jeśli tylko pozwalają im na to stan zdrowia i siły – byli przywiezieni do naszej świątyni.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże, niech rozpromienia nad Wami swe Oblicze, niech Was obdarzy swą Łaską i Pokojem. Niech dla nas wszystkich czas rekolekcji parafialnych będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości, do której wzywa nas Bóg, mówiąc do nas: „świętymi bądźcie, bo jestem święty wasz Pan”.