IV Niedziela Wielkanocna 15 maja 2011 r.

1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – ofiara na tacę przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która jest planowana na dni od 1 do 8 października. Jeszcze dzisiaj można zapisywać się na wyjazd. Przy zapisie należy wpłacić 1000 zł zaliczki. Więcej informacji w zakrystii i w gablocie ogłoszeń.

3. Zebranie rodziców młodzieży z klas trzecich gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas II, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w czwartek (19 maja) o godz. 19.

5. Zbiórka kandydatów na ministrantów odbędzie się w jutro (16 maja) o godz. 17 w kościele.

6. Rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dziękujemy za dar ołtarza.

7. Dziękujemy parafianom z bloku przy ul. Białoruskiej 10 kl. II za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku przy ul. Białoruskiej 10 klatka III.

8. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o 17.30.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Grzegorza Łopatkę, który duszpasterzuje na osiedlu Złocień i wraz z tamtejszą wspólnotą wiernych buduje kościół. Zgodnie z decyzją ks. kard. Stanisława Dziwisza każda parafia w naszej diecezji, która buduje kościół jest objęta pomocą tzw. dekanatów patronackich. W związku z tym raz w roku duszpasterz tejże wspólnoty ma prawo zebrać składkę w parafii, która została mu przydzielona jako tzw. parafia patronacka.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.