Niedziela Miłosierdzia Bożego 15 kwietnia 2012 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym kościele na zakończenie każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, przed którym odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 63 (klatka C), za sprzątnie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 63 (kl. D).

3. Parafialna Szkoła Biblijna zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się jutro (16 kwietnia) o godz. 18.40. Uwaga, spotkanie jest wyjątkowo w poniedziałek, a nie jak zwykle we wtorek. Temat: „Psalmy, jako szkoła modlitwy”.

4. Członków Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o 18.45.

5. Msza św. w intencji tych, którzy wczoraj pielgrzymowali do Łagiewnik oraz intencji ich rodzin będzie odprawiona w niedzielę 29 kwietnia o godz. 10.00.

6. Spotkanie Rady Parafialnej będzie 26 kwietnia (czwartek) o 18.45. Serdecznie zapraszamy.

7. Obecny rok duszpasterski upływa pod hasłem: „Kościół naszym domem”, co sugeruje wezwanie do troski o to, abyśmy w świątyni, a także we wspólnocie Kościoła czuli się jak w domu, czyli w miejscu bliskim sercu. To drugie będzie w pełni możliwe tylko wtedy, gdy w parafii stanowić będziemy rzeczywistą wspólnotę wiary. Dlatego musimy robić wszystko, co tylko możemy, abyśmy na płaszczyźnie wiary w Boga budowali jedność między sobą.

Jako wasi duszpasterze wychodzimy z pewną propozycją, o której już była mowa na kazaniu podczas Mszy na zakończenie roku 2011. Chcemy przez kilka miesięcy w roku, co tydzień w piątek, zapraszać na specjalną, dodatkową Mszę św. mieszkańców jednego lub dwóch bloków. Mszę św. będziemy sprawować w waszej intencji. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa, a także chwile spędzone razem przy stole pomogą w zacieśnianiu więzi w naszej rodzinie parafialnej.

Na pierwszą Msze św., którą odprawimy w piątek 27 kwietnia o godz. 18.45, zapraszamy parafian z bloku Podedworze 2.

Harmonogram tych Mszy na najbliższe miesiące będzie ogłoszony wkrótce.

8. Spotkania kandydatów do bierzmowania będą w kwietniu w następujących terminach:

Klasa I, grupa 2 – 16 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 1 – 23 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00

Klasa II, grupa 2 – 30 kwietnia (poniedziałek) godz. 19.00

9. Klasa III, obydwie grupy – 20 kwietnia (piątek) godz. 18.45.

10. Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III będzie 17 kwietnia (wtorek) o 18.30, w auli bł. Jana Pawła II.

11. Zapraszamy na kolejny wieczór poetycki. Odbędzie się on w niedzielę 22 kwietnia o 19.00 w domu parafialnym. Tym razem gościć będziemy znaną krakowską poetkę prof. Zofię Zarębiankę, która też czytać będzie swoje wiersze. W czasie wieczoru poetyckiego wystąpią również muzycy: Barbara Kaczmarska (flet), Dariusz Sadzikowski (fortepian).

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.

13. 27 marca zmarł Franciszek Starowicz (lat 83). Jego pogrzeb odprawiliśmy 3 kwietnia na cmentarzu w Prokocimiu Starym.  1 kwietnia zmarł nasz parafianin Zdzisław Leszek Rykel (lat 68). Jego pogrzeb odprawiliśmy 12 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim. 4 kwietnia zmarł Stefan Mucha (lat 77). Pochowany został 10 kwietnia na cmentarzu parafialnym w Kasince Małej.

Zmarłych parafian polecajmy miłosiernemu Bogu.