II niedziela Wielkiego Postu – 24 lutego 2013

1. W czwartek 28 lutego 2013r. Ojciec Święty Benedykt XVI oficjalnie zakończy swój pontyfikat. Jest życzeniem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, aby w całej Achidiecezji Krakowskiej o godz. 20-tej w kościołach parafialnych zabiły dzwony, oznajmując ten fakt. Metropolita Krakowski chce, aby wszyscy diecezjanie zjednoczyli się tego dnia w modlitwie dziękczynnej za dar Benedykta XVI. W naszej parafii w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18-tej dziękować będziemy Panu Bogu za pontyfikat Ojca św. Benedykta XVI. Po Mszy św. będzie dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu, na zakończenie której zaśpiewamy Hymn: “Ciebie Boga Wysławiamy”. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

2. Dziękujemy parafianom z bloku Białoruska 8 (od VI do X piętra) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców bloku Białoruska 10 (kl. I.)

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania katechetyczne. W lutym będą one w następujących terminach:

Klasa II, grupa 2 – 25 lutego (poniedziałek) o 19.15

Klasa III, grupa 1 – 26 lutego (wtorek) po Mszy św. wieczornej

Klasa III, grupa 2 – 28 lutego (czwartek) po Mszy św. wieczornej

4. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, wraz z rodzicami, na poświęcenie i wręczenie modlitewników, które odbędzie się 26 lutego (wtorek) podczas Mszy św. o godz. 18.00.

5. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje, że wydawanie produktów żywnościowych dla osób zapisanych do grupy I będzie jutro (25 lutego), zaś środę (27 lutego) dla osób zapisanych do grupy II. Punkt MAYDAY będzie czynny od 16.30 do 18.30.

6.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano przed Mszą św., oraz od 16.00 do 19.30. O 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Po niej udzielimy Komunii św. dla odprawiających pierwsze piątki miesiąca. O 17.15 Droga Krzyżowa dla dorosłych. O 19.30 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania, a po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży.

7.  W sobotę od godz. 9.00 kapłani będą odwiedzać chorych. Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Matce Bożej za grzechy ludzi, którzy ją obrażają.

8.  Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na katechezę i spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 6 marca (środa) o godz. 19.00 w Auli błog. Jana Pawła II.

9. Podczas ostatniej kolędy kapłani proponowali niektórym małżeństwom przyłączenie się do parafialnej wspólnoty Domowego Kościoła, czyli tzw. Oazy Rodzin. Dzięki formacji w tej wspólnocie można zbliżyć się do Pana Boga, pogłębić swe życie duchowe oraz umocnić miłość małżeńską. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą należeć do Domowego Kościoła. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w niedzielę 10 marca, zaraz po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Informujemy, że krzyż misyjny, stojący przed naszą świątynią, będzie od najbliższego poniedziałku poddany renowacji. Dlatego zachodzi konieczność zabrania go warsztatu stolarskiego. Krzyż powróci w dniu zakończenia misji parafialnych.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.