27 niedziela zwykła – 6 pażdziernika 2013

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. W poniedziałek -wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka.
  2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dziś uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Jest to dzień, w którym miłosierny Bóg chce nam dać obfite duchowe dary odpustu kar doczesnych, pod warunkiem, że będziemy w stanie łaski uświęcającej, z miłości do Niego wyrzekniemy się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjmiemy tego dnia Komunię Świętą oraz pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego, czyli tych spraw, za które on modli się każdego dnia.
  3. Dziękujemy różom Żywego Różańca za złożoną ofiarę pieniężną (700 zł) na cele duszpasterskie naszej parafii.
  4. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 45 (klatka A) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu parafian z bloku Łużycka 45 (klatka B).
  5. W piątek 11 października  o godz. 19.00 będzie odprawiona kolejna Msza św. „blokowa”, na którą zapraszamy parafian z bloku Łużycka 53 kl. C i D. Po Mszy św. spotkanie integracyjne przy kawie i herbacie.
  6. W najbliższą niedzielę (13 października) ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 Różaniec Fatimski a po nim procesja wokół kościoła. Msza święta o 18.00.
  7. Za tydzień będziemy przeżywać w Polsce XIII Dzień Papieski.Towarzyszyć mu będzie hasło: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Oprócz imprez religijnych i kulturalnych, organizowanych w całym kraju, przy kościołach zbierane będą pieniądze na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  
  8. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę (13 października) po Mszy św. o godz. 8.30.
  9. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka Helena Maria Staśko (l. 85). Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.