15 grudnia 2013 r. – III niedziela Adwentu

1. Wyświęcony wczoraj na kapłana nasz parafianin o. Mateusz Biedrzycki, z zakonu ojców Franciszkanów, odprawi dzisiaj o godz. 13.00 w naszym kościele swoją Mszę świętą prymicyjną.

2. Dzisiaj przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących. W przedsionku kościoła są wystawione kosze, do których można składać artykuły żywnościowe. 

3. Młodzież oazowa rozprowadza świece „Caritas”, a także sianko na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone będą w większości na utrzymanie dzieł prowadzonych w naszej archidiecezji przez Caritas: Rodzinnych Domów Dziecka, Ośrodków dla Ofiar Dotkniętych Przemocą w Rodzinie, placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu naszej młodzieży z grupy oazowej i liturgicznej służby ołtarza na zimowe rekolekcje. Stolik ze świecami znajduje się przy wejściu do kościoła. Tam można również nabyć opłatki.

4. Parafialna spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 21 grudnia. Spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.30 (z przerwą od 18.00 do 18.30).

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum, wszystkich grup, odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 20.00.

6. Informujemy, że tak jak w ubiegłym roku grupa dzieci będzie kolędowała w naszej parafii na rzecz misji w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni”. Jest po piękna inicjatywa, w której dzieci wraz z rodzicami, kolędując po niektórych mieszkaniach, przypominają tajemnicę Wcielenia Syna Bożego i zbierają ofiary na rzecz swoich rówieśników z krajów misyjnych. Kolędnicy będą przychodzić tylko tam, gdzie zostaną wcześniej zaproszeni. Wszystkich, którzy chcieliby ich przyjąć prosimy o zapisywanie się na listę, która jest w zakrystii. Dzieci, które chciałyby się włączyć w tę inicjatywę proszone są o kontakt z ks. Tomaszem.

7. Działająca przy naszej parafii Grupa Charytatywna MAYDAY informuje o terminie wydawania żywności w ramach programu PEAD 2013. Jutro (16 grudnia) będzie wydawać żywność dla osób zapisanych do grupy I, zaś 19 grudnia (w czwartek) dla osób z grupy II. Punkt Mayday będzie czynny od 16:30 do 18:30.

8. Dziękujemy parafianom z bloku Łużycka 51 (klatka G) za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę pieniężną. W tym tygodniu prosimy do sprzątania mieszkańców z bloku Łużycka 51 (klatka H).

9. Pierwsza część odwiedzin duszpasterskich, od 27 grudnia do 13 stycznia 2014 r., będzie umieszczona od jutra w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.

11. Pomódlmy się za naszych parafian, którzy zmarli w ostatnich dniach. 10 grudnia zmarła Krystyna Helena Sitko (l. 82), 10 grudnia zmarła Maria Więk (l. 56). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie.